}

Bodrum Express Lines

KOS Feribot ile

KOS Feribot ile

Ekleyen


Türkiye'ye en yakın Yunan Adası olan Kos Adası, 12 Adalar grubunun en büyük iki adasından biridir.

Mitolojik tarihi oldukça eskilere dayanan Kos , Hipokrat'ın kurduğu Asklepeion'a ev sahipliği yapmaktadır. Asklepeion ,tıp merkezi olarak insan tedavisinde büyücülüğün yerinin olmadığını ve bunun ancak eğitim ile sağlanabileceğini göstermiştir. Doktorların atası olarak sayılan Hipokrat bu adada yaşamıştır ve günümüzde doktorların Hipokrat yemini etmek için adayı ziyaret etmesini sağlamıştır.

Mistik Yunan tarihinin izleri ile modern yaşamın bir arada olduğu Kos Adası'nda, leopar, aslan ve yunus gibi Yunan motiflerinin bulunduğu tapınaklar, harabeler, giyim dükkanları, alışveriş yerleri ve tipik Ege evleri bir aradadır. 

Kos Adası,binlerce yıllık tarihinin yanında doğal güzellikleri ve gece hayatıyla da tatilcilerin ilgisini çekmektedir. 

Bodrum'dan sadece 5 km uzaklıkta olan Kos Adası, aynı zamanda 290 km. uzunluğundaki sahilleri ile her yıl binlerce turist ağırlamaktadır.

Kos'ta gündüzleri serin plajlarda güneşlendikten sonra, güzel bir restoranda Ege lezzetlerini tadabilir,gecelerinize Yunan tavernalarında renk katabilirsiniz.Kos'ta gece hayatı sabahın ilk ışıklarına dek sürmektedir.

Kos adasına yapılan seferlerde, Yeşil Pasaporta, Gri Pasaporta (Hizmet Pasaportu), Diplomatik Pasaporta veya Schengen ülkelerinden herhangi birinde geçerli oturum iznine sahip Türk vatandaşlarımıza vize gerekmemektedir.

Diğer Türk Pasaportu sahiplerine ise Schengen vizesi gerekmektedir. Ancak 2013 yılı içerisinde, 1 Mayıs ile 31 Ekim tarihleri arasında Türkiye ve diğer Yunanistan'a vize ihtiyacı olan ülkeler için Kolaylaştırılmış Kapıda Vize Uygulaması yapılacaktır.

Bunu Paylaşın